bahco_a6710dm_12
bahco_a6710dm_12_2
bahco_a6710dm_12_3
bahco_a6710dm_12
bahco_a6710dm_12_2
bahco_a6710dm_12_3
BAHCO A6710DM-12 cardan spanner 1/4", twelve-sided, 12 mm
Key features according to our expert
  • Width across flats: 12 mm
  • Connection size: 1/4"
  • Connection profile: Inner square
  • Length: 35,5 mm
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314151756925
  • Supplier number: BAHCO A6710DM-12
Width across flats
12 mm
Length
35,5 mm
Length mm (l)
38.0 mm
Square drive width mm (d2)
12 mm
Socket width mm (d1)
16,5 mm
Weight g
33 g
Size mm
12 mm
Depth ball-bearing mm (t)
11 mm